Jak získat dotaci na tepelné čerpadlo

jak získat dotaci

Věděli jste, že je tepelné čerpadlo jednou z možností, jak rapidně snížit spotřebu energií na rodinném domě? Jelikož tepelné čerpadlo umí snížit energetickou náročnost budovy, bylo zařazeno do oblastí podpory dotačního programu Nová zelená úsporám, za kterým stojí Ministerstvo životního prostředí České republiky a který spravuje Státní  životního prostředí ČR. V rámci dotačního programu tak můžete požádat o dotace, které rapidně sníží pořizovací cenu tepelných čerpadel nezávisle na tom, jestli se jedná o tepelné čerpadlo voda voda nebo tepelné čerpadlo vzduch vzduch.

Stačí splnit podmínky

Získání dotace na tepelné čerpadlo z dotačního programu není nic těžkého. Je to stejně snadné jako získávání jiných dotací ze zmíněného programu. Stačí splnit konkrétní podmínky a odeslat žádost, kterou lze dokonce poslat elektronickou formou.

Pokud dojde ke splnění podmínek, není důvod, aby se žádost zamítnula. Právě naopak – dotace pak může být poměrně vysoká. Jestliže se vám zároveň s dotací na tepelné čerpadlo podaří získat i kotlíkovou dotaci, výška dotace se najednou může dotknout i 130 tisíc korun. Navíc tepelné čerpadlo není investice, která by se v budoucnu nevrátila. Podle odborníků se investice do tepelného čerpadla vrátí v průmyslu za pět až sedm let.

Čím více energií ušetříte, tím vyšší dotaci získáte

Při získávání dotace z programu Nová zelená úsporám platí jedno pravidlo, a sice čím více energií se ušetří, tím vyšší dotace se získá. Pokud tedy současně s koupí tepelného čerpadla dům i zatopíte, rázem můžete získat daleko vyšší dotaci než v případě, že byste koupili tepelné čerpadlo bez předcházejícího zateplení domu.

Jaké jsou výše dotací?

Na tepelné čerpadlo voda voda lze získat dotaci až 100 tisíc korun, pokud dům současně zateplíte. Bez zateplení lze na tento typ tepelného čerpadla dostat dotaci ve výši 80 tisíc korun. V případě tepelného čerpadla země voda lze získat při zateplení opět až 100 tisíc, bez zateplení lze získat stejnou dotaci jako u předešlého čerpadla čili dotaci ve výši 80 tisíc korun. U tepelného čerpadla vzduch voda lze získat dotaci při zateplení domu až ve výši 75 tisíc korun, bez zateplení pak ve výši 60 tisíc korun.

You must be logged in to post a comment